YumYum Noodle House 7,8/10

10 Temmuz 2012 Salı günü, Osmangazi Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Semih BİLGE ile birlikte YumYum Noodle House’a gittik.

Adres: Hoşnudiye Mahallesi Siloönü Sokak No:1

Telefon: 0 222 230 72 22

İnternet sitesi: www.yum-yum.com.tr

Not: YumYum Noodle House’da fotoğraf çekimine izin verilmediği için iç mekan ve yemek fotoğrafları yayınlanmamaktadır.

Süha: Bugün değerlendirmemize çok değerli misafirimiz konuk gurme  Doç. Dr. Semih BİLGE ile başlayalım.Sayın Hocam yemekleri nasıl buldunuz?

Doç. Dr. Semih BİLGE: Ben Yumi Special Burger sipariş ettim. Kombo burger statüsündeydi. Servis hızı çok iyiydi. Ahşap tahta ile yapılan sunu çok güzeldi. Bence yemek, önce gözü doyurmalı. Yumi Special Burger’in de gözü doyuran cinste olduğunu söyleyebilirim. Normal burgerleri tatmadım ama kombo burgerler, içindeki bol malzemesiyle, ekstra malzemesiyle göze hoş geliyor. Bana cazip gelen noktası da bu oldu. Önce gözün doymalı. Ben de doyuyorum açıkçası. Ekstradan patates ve içecekle bir menü yapıp fiyatları düşürmeleri insanlar açısından da avantaj sağlıyor. Lezzeti yerindeydi. Malzemeleri tam hissettim yani. Pastırmayı da hissettim, soğanı da hissettim ve eti de hissettim. Kombo olmasından dolayı eti doyurdu. Yani klasik hamburgerler gibi ince değildi. Doyuruculuk da benim için çok önemli, gerçekten doydum. Fiyat olarak içindeki malzemeleri de düşündüğümüz zaman kabul edilebilir bir fiyat. Ayrıca patates çok lezzetliydi. Ambiyansa gelince güzel döşenmiş. Beğendim.

Süha: Nuri sen nasıl buldun?

Nuri: Öncelikle değerli konuğumuz Semih Hocamıza çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Kendileriyle yemek yemek benim için büyük bir zevkti. Bugünkü lezzet durağımız Çin yemekleri üzerinde uzmanlaşmış bir mekân. Ben de tavuklu Çin pilavı sipariş ettim. Sunum oldukça hoştu. Kavisli bir tabak içerisinde ağız ağza dolmuş, göze hitap eden bir pilav geldi önümüze. Çin pilavının içinde bezelye, patates, havuç, brokoli ve onların üzerinde de tavuk parçaları vardı. Pilavı al dente pişirmişler. Yani pilav taneleri diri kalacak şekilde bir pişirme tercih edilmiş. Kullanılan pirince de hemen değinmek istiyorum. Çin pilavında son derece ince taneli ve uzun bir pirinç türü kullanılıyor. Bu pirincin kendine has bir lezzeti var. Sebzelerle de aroması zenginleştirilince ortaya çok sağlıklı bir yemek çıkmış. Sen nasıl buldun Süha?

Süha: öncelikle kısa bir tarif yapmak gerekirse, burası Kanatlı alışveriş merkezinden Espar tarafına giden tramvay yolu üzerinde, köprüye gelmeden sağ tarafta kalıyor. Ben tavsiye üzerine Çin eriştesi yani Noodle yedim. Burada pek çok noodle çeşidi bulmak mümkün, ayrıca içerisindeki malzemelerden istemediğinizi çıkarabiliyorsunuz. Menü oldukça geniş ve güzeldi bu arada. Çin eriştesine gelecek olursak, bence noodle’da en önemli konulardan biri pişme derecesidir. Burada tam kıvamında pişmiş bir noodle geldi önüme. Lezzetinden önce doyuruculuğuna tam puan verdiğimi söylemek istiyorum. Büyük bir tabakta gelen sebzeli karışık noodle göze hitap ediyordu. Karışık noodle’da içerisinde sotelenmiş sebzeler, üzerinde ise dana ve tavuk etleri vardı. Ben az acılı istedim. Soya sosu dengesi ve tuz dengesi de oldukça başarılıydı. Etler yumuşak ve terbiyeliydi. Burada yemekleri isterseniz çin çubuklarıyla (chopstick), isterseniz çatalla yiyebiliyorsunuz. Sonuç olarak doyurucu, lezzetli ve güzel bir yemekti.

Ben de Semih hocamıza, bize eşlik ettiği ve değerli önerilerini bizimle paylaştığı için çok teşekkür ediyorum.

LEZZET

FİYAT-KALİTE

AMBİYANS

HİZMET

SEMİH BİLGE

9 8 8 7

SÜHA

8 8 8 7

NURİ

7 8 8 7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× sekiz = 40