Yaprak Kebap 8,2/10

11 Temmuz 2012 Çarşamba günü konuk gurme, Osmangazi Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Ercan ÇATAK hocamız ile birlikte Yaprak Kebap’a gittik.

Adres: Büyükdere mah. Atatürk Bulv. No:251/14 Eskişehir

Telefon: 0222 229 1888

Süha: Bugün değerlendirmemize çok değerli misafirimiz konuk gurme  Dr. Ercan ÇATAK ile başlayalım.Sayın Hocam yemekleri ve mekanı nasıl buldunuz?

Dr. Ercan ÇATAK: Ben burada tavsiye üzerine yoğurtlu döner ve lahmacun istedim. Yemekler gayet iştah açıcıydı. Başlangıçtan itibaren ve sonrasında doyurucuydu, oldukça lezzetliydi. Dönerde, çok hissetmeden tereyağını severim. Ağır yağ kokusu olmasın isterim. Tereyağı abartılı olduğu zaman yiyemiyorum. Burada bu denge gayet iyiydi. Döner parça etten yapılmıştı, kıyma döner değildi. Bu önemli bir kriter. Dönerin tadını almak için eti sade bir şekilde yemelisiniz, lezzetli olup olmadığını işte o zaman anlarsınız. Et bence gayet lezzetliydi.

Salatalarsa çok lezzetli ve istediğim kıvamda olmuştu. Lahmacunlar gayet iyiydi, güzeldi. Yemek sonrası demleme çay gelmesi oldukça memnun ediciydi. Garnitürlerin ve ikramların neredeyse sınırsız olması da çok güzeldi. Misafire kıymet veriliyor. Masalara servisler anında yapılıyor, örneğin suyunuz bitince hemen yenisi geliyor. Hizmet kalitesi olarak yüksekti. İçecek çeşitliliği de dikkatimi çekti. Sedece kola ayran değil burada şıra, şerbet gibi içecekler de var.

Nuri: Öncelikle bizleri kırmayarak lezzet duraklarına yaptığımız bu yolculuğumuzda bize eşlik eden sayın hocamız Dr. Ercan Çatak’a çok teşekkür ediyorum. Sayesinde akşam yemeğimizden büyük keyif aldık. Mekan değerlendirmesine geçecek olursak, Yaprak Kebap’ın lahmacunun ününü duyduğumuz için ilk olarak ortaya lahmacun istedik. Ben onun dışında da yine garson beyin tavsiyesine uyarak döner sipariş ettim. Sayın Hocamın da dediği gibi döner et dönerdi. Bu benim için de olumlu bir ayrıntıydı. Sunum olarak da olumlu düşünüyorum. Lahmacunlarsa yine aynı şekilde güzeldi. Yemek öncesi ve sonrasında gelen ikramlar çok hoş ve müşteri memnuniyeti açısından gayet önemli unsurlardı. Yemek öncesi aperatifler, sonrasında karpuz ve çay ikramı şahsen beni memnun etti. Hizmet kalitesine genel olarak bakmak gerekirse kusursuza yakın olduğunu söyleyebilirim. Bizi neredeyse yolda karşılayan görevli beyefendiye de tekrar teşekkür ediyorum.

Süha: Ben de sözlerime çok değerli hocamız Dr. Ercan ÇATAK’a teşekkürlerimle başlamak istiyorum. Bizi kırmayıp lezzet durakları ziyaretimize eşlik ettiği için teşekkürlerimizi sunuyorum. Lezzet değerlendirmelerine sıra ile başlamak istiyorum. Öncelikle kapıda karşılandık. Bu müşteriye verilen önemi gözler önüne seriyor. Ben de yoğurtlu döner istedim. Çünkü burada çok iyi yapıldığını duymuştuk. Siparişimizi verdikten çok kısa bir süre sonra fırından yeni çıkmış lavaş ekmeği ve yanında tereyeğ – meze ile servis edildi. Böyle ikramlar hem iştah açıcı oluyor hem de göz doyurma açısından etkili oluyor. Yine kısa süre sonra lahmacunlarımız ve dönerlerimiz geldi. Lahmacunlar çok inceydi ve çıtır çıtırdı. Kokusu ve lezzeti yerindeydi. Tuz oranı da gayet başarılıydı. Dönere gelince, sunum normal bir döner tabağından farklıydı. Tabak fotoğrafta da görüldüğü gibi süslenmiş olarak geldi. Dönerler en üstte ve üzerlerine sos dökülmeden servis edilmişti. Böylece sadece dönerin lezzetini almak isteyenler için imkan sağlamıştı. Sos ve yoğurt pidelerin hemen üzerindeydi. Lezzetli bir kombinasyon olmuş. Salata ise üzerinde limonu ve nar ekşisi ile geldi. Gayet sağlıklı ve güzel bir salataydı. İkramlardan ve hizmetten çok memnun kaldım. Yemek sonrası karpuz ve çay ikramı da beni memnun etti. Güzel bir akşam yemeği oldu benim için.

LEZZET FİYAT-KALİTE AMBİYANS HİZMET
ERCAN ÇATAK 8,2 8,5 9 10
SÜHA 7 7 8 10
NURİ 7 7 7 10

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× 4 = yirmi sekiz