Tatlıdil Köftecisi 7,1/10

4 Temmuz 2012 Çarşamba günü akşam yemeği için TATLIDİL KÖFTECİSİ’ne gittik

Adres: Çarşı içi, Yandaş sok. Çarşı Camii yanı ESKİŞEHİR

Telefon: 0222 234 7524

Süha: Evet Nuri Tatlıdil Köftecisi’ni nasıl buldun?

Nuri: Öncelikle bahsetmek gerekir, Tatlıdil Köftecisi Eskişehir’in en eski mekanlarından biri. Burası son derece tanınan, rağbet gören bir yer. Konum olarak çarşının tam içinde. İçerisini son derece sıcak ve samimi buldum. Çalışanlar da son derece güler yüzlüydü. Hizmet kalitesindeki samimiyet beni oldukça memnun etti.

Süha: Senin de dediğin gibi burası Eskişehir’in en eski köftecilerinden biri. Dededen toruna en lezzetli köfteleri yıllardır burada yapıyorlar. Mekanın içerisi son derece samimi ve eskiyi anıları canlandıran fotoğraflarla süslü. Camlardan tabaklara son derece otantik ayrıntılarla dolu bu güzel yer  merkezi konumda olduğu için yürüyerek uğrayabildiğimiz bir yer.

Süha: Peki köfteyi nasıl buldun?

Nuri: Açıkçası ben köfteyi güzel bir yağla birleştiğinde daha çok seviyorum. Tatlıdil Köftecisi’nde de tam bu tarife uygun bir köfte geldi önüme. Altta köfteler, üstte köftenin mis gibi yağına bandırılmış ekmek dilimleri ve yanlarında soğan, biber ve domates. Tatlıdil Köftecisi’nde sunum bu şekilde yapılmış. Leziz bulduğum köfteleri, hafif yağlı ekmeklerle ve soğanla yemek benim için büyük bir keyifti. Bu lezzeti, bu sıcaklığı yıllardır korudukları için kendilerini tebrik ediyorum.

Süha: Ben de çok lezzetli buldum köfteleri. Bir porsiyonda 6 köfte var ve ekmek dilimleri arasında geliyor. Tabağa domates, soğan ve biber eşlik etmiş. Yemesi çok keyifliydi. Yemek sonrası kendi imalatları olan şırayı da deneme imkanı bulduk. Şıra da çok lezzetliydi. Genel olarak güzel bir akşam yemeği oldu benim için.

Bakalım Tatlıdil Köftecisi bizden kaç puan aldı

LEZZET FİYAT-KALİTE AMBİYANS HİZMET
SÜHA 7 7 6 8
NURİ 8 7 6 8

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


altı × = 42