Pino 7,5/10

7 Aralık 2012 Perşembe günü Pino’ya gittik.

Adres:  İsmet İnönü Caddesi No: 72 Eskişehir

Telefon: 0 222 231 75 32

Web: http://www.pino.com.tr/

Süha: Çok uzun zamandır gitmek istediğimiz yerlerin başında gelen Pino’ya nihayet gittik Nuri. Burası 1978 yılında kurulmuş, Eskişehir’in köklü ve istikrarlı yerlerinden biri. Pino ve yemekleri hakkında neler düşünüyorsun?

Nuri: Bugünkü lezzet durağımız Pino, Eskişehir’de 6 şubesiyle hizmet vermekte. Bu fast-food restoranının Eskişehir içinde tam 6 tane şubesi olmasının elbette bazı sebepleri var. Eskişehirliler Pino’yu oldukça benimsemiş ve sevmiş durumdalar. Bu sevginin arkasında da Pino’nun ürünlerine duyulan güven yatmakta.

Biz İsmet İnönü caddesindeki Pino’ya gitmeyi tercih ettik. Ve de birer Pino Tava sipariş ettik. Pino tavaya içecek dahil değil fakat içeriği oldukça zengin. Standart olarak bir hamburger ekmeği ile servis ediliyor. Pino tava; hamburger köftesi, tavuk burger, sosis, rus salatası, domates, yeşillik, turşu ve de patates kızartmasından oluşuyor. Mayonez ve ketçap getiriyorlar ama biz ayrıca acı sos da istedik. Pino’nun patates kızartmasını piyasadaki fast-food restoranlarıyla kıyaslarsak sanırım en üst sırada gelecektir. Patates kızartmasını oldukça beğendim.

Benim için son derece eğlenceli bir yemek olduğunu söyleyebilirim. Bir tane daha hamburger ekmeği isteyip hamburger köftesini içine koyduk. Kendi zevklerimize göre içini doldurup çok lezzetli hamburgerler oluşturduk. Tabaktaki aperatiflerden de birer ikişer yediğinizde zaten doymaya başlıyorsunuz. Esasında Pino tavanın esprisi size çok geniş bir yemek seçeneği sunması. Ben Pino’dan memnun kaldım.

Süha: Pino, Eskişehir’in neredeyse en kalabalık yerlerinde şubesi bulunan bir işletme. Öğrencilerin daha kolay ulaşabilmesi için Anadolu üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi kampüsleri içerisinde şubeleri var. Pino ile tanışmamız, benim çocukluğuma dayanıyor. 90’lı yıllarda, harçlıklarımızı biriktirir arkadaşlarla hamamyolundaki şubesine gider ve hamburger yerdik. Yıllardan beri sık sık Pino tava yediğimiz bu yerde lezzet hep aynıydı.

Fotoğrafta gördüğünüz gibi Pino tava oldukça doyurucu bir tabak. Menüden tek farkı içeceğinin olmaması. Tabağınızda salam, sosis, hamburger köftesi, hamburger peyniri, rus salatası, turşu gibi pek çok lezzet geliyor. Ketçap ve mayonez ile birlikte bir boş hamburger ekmeği de geliyor. Arzu ederseniz 25 kuruş karşılığında ilave ekmek de alabilirsiniz. Pino tava yediğiniz zaman aslında hem hamburger, hem patates tava, hem tavuk burger hem de sosis tava yemiş oluyorsunuz. Biz acıyı sevdiğimiz için acı sos istedik ve rus salatamızı acılaştırdık. İki ekmek ile oldukça doyurucu bir tabak oluyor Pino Tava.

 

LEZZET FİYAT-KALİTE AMBİYANS HİZMET
SÜHA 8 8 7 7
NURİ 8 8 7 7

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× 6 = otuz altı