Pidem Espark 9,3/10*

13 Temmuz 2012 Cuma günü akşam yemeğini yemek üzere Espark Pidem’e gittik.

Adres: Eski Bağlar Mah. Üniversite Cad. Espark Avm. No:21/2-72

Telefon: 0 222 333 03 30

Süha: Nuri bu akşam Espark’ta Pidem’e gittik. Nasıl buldun burayı?

Nuri: Espark için Eskişehir’in en işlek alışveriş merkezi desek sanırım yanlış olmaz. Bu akşamki lezzet duraklarımızdan olan Pidem de Espark Avm içerisinde yer alan bir mekân. Lezzetinden bahsetmeden önce bir alışveriş merkezinin içinde yer aldığı için ambiyans değerlendirmesi yapmayı adaletli bulmadığımı belirtmek istiyorum.

Ben Pidem’de, favorilerimden olan kuşbaşı pide ve kıymalı pide sipariş ettim. Espark’ın canlı atmosferiyle bütünleşen masalardan birine oturup beklemeye başladık. Çok geçmeden pidelerimizin hazır olduğunu söyleyen hanımefendinin sesini duyduk.

Pidede benim hep çok önemsediğim bazı unsurlar vardır. Mesela çıtırlık, ki bu da hamurun içeriği ve pişirme ile doğrudan alakalı bir durum. Espark Pidem’de önümüze gelen pideler tam istediğim gibi gözüküyorlardı. Hoş gözüken, bol malzemeli pideler, daha yemeden beni lezzeti konusunda olumlu öngörüler yapmaya itti. Pideyi hem çıtır çıtır yapmak, hem de hiç yakmamak. İşte benim bir pide ustasından isteyeceklerim bunlar. Lezzetine gelince, gerçekten çok memnun kaldım. Büyük bir keyifle, büyük bir istekle yedim.

Sipariş verirken de duvarda çerçevelenmiş bir kâğıt dikkatimi çekti. Ona da değinmek istiyorum. Tepebaşı Belediye tarafından düzenlenmiş bu “Mavi Bayrak” belgesinde Espark Pidem’e insan sağlına verdikleri önem için teşekkür edildiği yazıyordu. Espark Pidem malzeme kalitesi olarak benim çok takdir ettiğim bir yer. Yani etin, hamurun kalitesi zaten ağzınıza aldığınızda kendini belli ediyor. Ben de böylesi güzel lezzetleri böylesi makul fiyatlardan satışa sunan Pidem’e teşekkür etmek istiyorum. Sen nasıl buldun peki?

Süha: Öncelikle sana katılmamak elde değil Nuri. Ben Espark’tan başlamak istiyorum. Burası insanların keyifli vakit geçirebileceği güzel bir yer. Alışveriş yapmaktan yorulduğunuzda ve acıktığınızdaysa üst katta yemeğinizi yiyebiliyorsunuz.

Pidemde çeşitli pideleri tatmak mümkün. Ben favorim olan kıymalı ve kuşbaşı pideyi tek bir pidede istedim. Böylece bir pidede iki ayrı lezzeti tatmış oldum. Pidelerin 8-10 dakika gibi kısa bir sürede hazır olması, oldukça hızlı geldi bana. Benim pide konusundaki kriterlerim hamurdan başlıyor. Açıkçası kalın hamurlu pide lezzetli olmuyor. Pidenin ince ve çıtır çıtır olmasını severim. Pidem’de hamur kalınlığı birkaç milimetreydi sanırım. Bu hem pideye lezzet katıyor hem de görünümü güzelleştiriyor. İşini bilen ustaların elinden çıktığı açık. Bir diğer kriterim malzeme kalitesi ve tuz dengesi. Burada kalite kendini belli ediyor. Kullanılan etler lezzetli ve yumuşaktı. Tuz dengesini de çok başarılı buldum. Pidenin ince, malzemenin kaliteli olması beni oldukça memnun etti.

Biz yemek yemeyi bir zorunluluk olarak değil, keyif olarak görüyoruz. Ve yemek haricindeki tüm ayrıntılar bu keyfi desteklemeli. Pidem’de güler yüzlü çalışanlar tarafından karşılanmak beni sevindirdi. Benim için güzel ve keyifli bir akşam yemeği oldu.

LEZZET FİYAT-KALİTE AMBİYANS HİZMET
SÜHA 9 10 9
NURİ 9 10 9

* Pidem, Espark Avm içerisinde yer aldığı için “ambiyans” değerlendirilmesi yapılmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


+ dokuz = 16