Papağan Çiğbörek Salonu 5,4/10

27 Haziran 2012 çarşamba günü Eskişehir’in en meşhur yemeği olan çiböreği yemek üzere PAPAĞAN ÇİĞBÖREK’e gittik.

Adres: Köprübaşı cad. Yalbı sok. No5 – ESKİŞEHİR

Telefon: 0(222) 231 4362

Süha: Evet Nuri bugün Papağan Çiğbörek Salonuna gittik, neler düşünüyorsun burası hakkında?

Nuri: Papağan Çiğbörek için Eskişehir’in tam merkezinde demek aslında çok da yanlış olmaz. Burası Eskişehirlilerin ve yerli turistlerin rağbet ettiği köklü bir mekan. Biz içeri girmek için bir süre beklemek zorunda kaldık, yemeğimizi yerken de kalabalığın hiç azalmadığını gördük. Bu ufak mekan müşteriyle dolup taşıyordu.

Süha: Açıkçası ben kendimi bildim bileli Papağan Çiğbörek var, ve aynı yerinde hizmet veriyor. Mekanın konumu mükemmel. Çarşının tam ortasında. Çarşı tramvay durağına 5 dakikalık bir mesafede. Bu küçük ve şirin mekanda yemek yemek isterseniz dışarıda biraz sıra bekleyebilirsiniz. Çünkü burası senin de söylediğin gibi her daim müdavimleri ile dolu olan bir mekan. Mekanın küçüklüğünü, dışarıya birkaç masa ilave ederek azaltmaya çalışmışlar.

Süha: Gelelim lezzetine. Bu meşhur çiböreği nasıl buldun?

Nuri: Bilmeyenler için öncelikle çiböreğin nasıl bir yemek olduğunu söylemek istiyorum. Çibörek, içerisinde soğanlı kıymalı harç bulunan bir çeşit hamur kızartması. Eğer hala bu lezzetle tanışmamış olanlar varsa, bir an önce Eskişehir’e gelmelerini öneririm. Papağan Çiğbörek’te bir porsiyon istediğinizde önünüze 1 tanesi 1,25 tl olan, 5 adet çibörek geliyor. Son derece doyurucu bulduğumu söyleyebilirim.

Süha: Çiböreği bilmeyen ve tatmayanlar varsa bir gün mutlaka tatmalılar. 14 dakikada tabağımda 5 tane, puf puf kabarmış, lezzetli görünen, sıcacık, çıtır çıtır çibörek buldum. Çok sıcaktı gerçekten. Bir porsiyon oldukça doyurucu oluyor.

Bakalım Papağan Çiğbörek Salonu bizlerden kaç puan aldı

LEZZET FİYAT-KALİTE AMBİYANS HİZMET
SÜHA 5 6 5 5
NURİ 6 6 5 5

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yedi − = 0