Nazar Kebap 7,8/10

22 Haziran 2012 Cuma günü ilk lezzet durağımız olan NAZAR KEBAP’a gittik. Burası Yoğurtlu Döneri ile meşhur bir lokanta.

Adres: İkieylül cad. Başan sok. No:6 – ESKİŞEHİR

Telefon: 0(222) 231 93 94 – 231 98 00

NAZAR KEBAP çarşı tramvay durağının arkasında, Şair Fuzuli Caddesinden Astsubay Orduevi tarafına döndüğünüz zaman köşede kalıyor. Eğer araba ile gelmek isterseniz ara sokaklarda park yerleri mevcut.

Süha: Evet Nuri mekanın dış görünüşü ve konumu hakkında ne dersin?

Nuri: Öncelikle son derece güzel bir konumu olduğunu söylemek gerekir. Ulaşım konusunda büyük artılara sahip. Ayrıca tam köşede olması da gayet iyi.

Süha: Evet öyle gerçekten. Çarşıya yakın, küçük, şirin bir lokanta buras

Süha: İç mekanı nasıl değerlendirirsin?

Nuri: Tabi burası yılların kebapçısı. İçerisi güzel bir esnaf lokantası görünümünde.

Süha: Buraya zaten tavsiye üzerine geldik. İçerisi oldukça ferah ve anladığımız kadarıyla müdavimleri olan bir mekan.

Süha: Gelelim yemeklere Nuri? Servis hızı, görünümü, lezzeti nasıl? Genel bir değerlendirme alalım.

Nuri: Şimdi garson beyefendi ile görüştüğümüzde buranın en iyi yemeğinin döner olduğunu öğrendik. Kebapçı olması dolayısıyla burada çok çeşitli bir menü yok. Biz de İskender yedik. Lezzet değerlendirmesi yapmadan önce servisin çok hızlı olduğunu, 4.5 dakikada geldiğini söylemek isterim. Gözümüze ilk çarpan, sunumun çok sade olduğu, süsleme olarak biber ve domates kullanıldığı oldu. Bu döneri ile ünlü bir yer  için artı sayılabilir. Sabahtan kalma pilav görmektense böyle bir sade sunumu tercih ederiz.  Tabakta bir de yoğurt vardı ki, gerçekten hakkını teslim etmek lazım. Tek kelimeyle muhteşemdi. Garson beye sorduğumuzda hazır yoğurt olmayıp mandıradan getirtilen bir yoğurt olduğunu öğrendik. Bir de benim dikkat ettiğim hususlardan bir tanesi iskenderin yağ ve salçanın içine boğulmamış olması. Burada gördük ki bu dengeyi gayet iyi kurmuşlar. Malzeme son derece kaliteliydi, etler gayet güzeldi. Beni tatmin ettiğini kesinlikle söyleyebilirim.

Süha: Garson beyin önerisi ile söylediğimiz yoğurtlu döner resimde görüldüğü gibi yuvarlak bir tabakta çok kısa bir sürede geldi gerçekten. Yemeğin kokusundan anladığım kadarı ile salça ve yağ son derece kaliteli malzemeden yapılmıştı. Yemek boyunca sulanmayan yoğurt yemek zevkini artırırken salçalı sos ve tereyağı dengesi ayrı bir hava katmıştı tabağa. Bazı yerlerdeki gibi kırpık döner yerine parça döner gelmesi de göze hitap etti. Salçalı sosun fazla olmayısı pidelerin çok ıslanmamasını sağladığı için yemek boyunca diri kalan pideler hoş bir lezzetteydi. Son olarak mekanın oldukça kalabalık olduğunu belirtmek istiyorum. Hatta en son bazı müşteriler ayakta kalınca çayımızı yarım bırakarak ayrıldık. Burada lezzet dolu bir akşam üzeri geçirdik.

Nuri: Ben de yıllardan beri bu istikrarlı çizgide devam ettikleri ve bu enfes yoğurtlu döneri Eskişehir’e kazandırdıkları için bu işletmeye ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Süha: Şimdi istersen oylamalara geçelim. Bakalım NAZAR KEBAP bizden nasıl notlar aldı?

 

LEZZET FİYAT-KALİTE AMBİYANS HİZMET
SÜHA 9 8 7 7
NURİ 9 9 6 7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


1 + = iki