Acar Karavan Gözleme 8,6/10

24 haziran 2012’de akşamüzeri lezzet durağımız Eskişehir Meşhur Acar KARAVAN GÖZLEME oldu. Karavan gözleme Espark AVM’nin çaprazında.

Adres: Eskibağlar mah. Üniversite cad. 76/A – Eskişehir

Telefon: 0(222) 321 2 888

Süha: Evet Nuri, 2. Lezzet durağımız olan Meşhur Acar Karavan Gözlemeye gittik. Önce dış mekandan başlayalım istersen.

Nuri: Bir gözlemeci için olabilecek en güzel dış mekanlardan birine sahip olduğunu söyleyebilirim. Espark Alışveriş merkezine 2 dakika uzaklıkta olması ve cadde üzerinde köşede yer alması mekan için çok büyük artılar. Biz arabamızı mekanın hemen yanındaki ara sokağa park ettik, park yeri aramadık.

Espark'a 2 dakika uzaklıkta

Süha: Ben de gayet olumlu bakıyorum dış görünüşüne. Üniversiteye ve Esparka yakın oluşu öğrenciler için büyük avantaj. Dış görünüşe para harcanmış, belli.

Süha: Gelelim iç mekana. Güzel buldun mu içerisini?

Nuri: Evet gayet güzeldi. İçeride gerçekten hoş bir atmosferle karşılaştık. Son derece konforlu ve ferah bir iç mekan vardı. Koku olmasın diye sürgülü camları açmışlar ancak yine de klima çalışıyor. Masalar gayet sevimli, sandalyelerse oldukça rahattı. Karavan Gözlemede mekana dair takdirle karşıladığım noktalardan birisi tavan genişliğiydi. Bu konfor ve ambiyans açısından önemli bir detay. Aydınlatma için şık bir avize kullanmışlar, bu da gayet hoştu.

Süha: İçerisi son derece lüks dizayn edilmiş, her yerde kaliteli malzeme kullanıldığı belli, duvarlardan bıçaklara, avizelerden perdelere kadar hepsi özenle seçilmiş.

Süha: Sırada yemekler var. Menü gayet zengindi bence. Senin yemeklerle ilgili görüşlerin nasıl?

Nuri: Evet menü çeşitliydi. Tabi hepsini tatma imkanı bulamadık. Ben haşhaşlı gözleme yedim. O yüzden değerlendirmemi buna göre yapacağım. Gözleme 14 dakikada tabağımdaydı. Sunum çok sadeydi. Gözlemeleri fotoğrafta da görülebileceği gibi üçgen şeklinde kesmişler. Böylelikle yemesi kolay hale gelmiş. Sıcaklığı, yağ-tuz oranı oldukça güzeldi. Kokusu da mükemmeldi Genel olarak çıtır çıtır,tel tel ayrılan, mis gibi bir gözleme yediğimi söyleyebilirim. Haşhaşlı gözlemenin yanında peyniri çok sevdiğim için ayrıca bir peynir tabağı istedim. Fakat menüde yoktu. Bunun üzerine görevli hanımefendi menüde olmamasına rağmen hazırlayacaklarını söyledi. Bu gerçekten hizmet kalitesini çok yukarılara çeken, müşteri memnuniyetini artıran şık bir davranıştı. Gözlemenin fiyatı 1.75 liraydı. Bu sizi aldatmasın. Beni doyurmaya neredeyse yetti. Ben çok ucuza satılan, içinde ne olduğunu bilmediğim et ürünlerini yemektense mis gibi Haşhaşlı Gözleme yemeği tercih ederim.

Süha: Benim için çok keyifli geçen bir yemekti. Ben daha önce peynirli ve patatesli gözlemeyi tattığım için, bugün çok meşhur olan “yaren” diye adlandırılan gözlemeyi tercih ettim. Dürüm halinde geldiğini biliyordum fakat sizin görebilmeniz için tabakta açık olarak istedim. Normal gözlemeden farkı, içinde ketçap domates ve marul olması. Ketçapın ne işi var gözlemede diyebilirsiniz. Ancak farklı bir lezzet ortaya çıkıyor. Görünüm muhteşemdi. Gözlemenin hiç yanık yeri yok ve her yeri çok iyi pişmiş. Lezzetli ve çıtır. Kaliteli malzeme kullandıkları belli.Fiyatı ise çok uygun. Fiyatına göre çok doyurucu. 1 gözleme ile doymayacağınızı sanıyorsunuz ancak 2. gözlemeyi yemek o kadar kolay olmayabilir. Sonuç olarak benden “lezzet” kategorisinde çok yüksek puanlar aldı.

Bakalım Meşhur Acar Karavan Gözleme bizlerden kaç puan aldı.

  LEZZET FİYAT-KALİTE AMBİYANS HİZMET
SÜHA 9 10 8 7
NURİ 9 10 8 8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


3 − = iki