Mazlumlar Muhallebicisi 9,3/10

10 Temmuz 2012 Salı günü, Eskişehir’de en iyi sütlü tatlıların yapıldığı yerlerden biri olan Mazlumlar Muhallebicisi’ne gittik.

Adres: Haller Gençlik Merkezi No:23 / Eskişehir

Telefon:  0222 320 71 18

İnternet sitesi: http://www.mazlumlarmuhallebicisi.com

Süha: Nuri nasıl buldun burayı?

Nuri: Mazlumlar Muhallebicisi, köklü tarihi, muhteşem ambiyansı ve Eskişehir’deki şöhreti ile beklentileri en baştan çok yükselten bir mekan. Ben kazandibi yedim ve oldukça memnun kaldım. Böylesi şirin bir yerde, üst düzey tatlılar yiyebildikleri için Eskişehirliler kendilerini çok şanslı saymalılar. Sen nasıl buldun bu tarihi mekanı?

Süha: Mazlumlar Muhallebicisi Espark’ın hemen hemen yanındaki Haller Gençlik Merkezinde. Buranın atmosferi gerçekten görülmeye değer. İçerisinde hediyelik eşya mağazaları, yeme içme yerleri ve şehir tiyatrolarının bulunduğu bu tarihi mekanda, ünü Eskişehir sınırlarını aşmış bir muhallebici var. Mazlumlar Muhallebicisi.

Burada krem karamelden su muhallebisine, kazan dibinden keşküle kadar pek çok tatlıyı tadabilirsiniz. Ben çok hafif bir tatlı olan su muhallebisini tercih ettim bugün. Şekeri az olan bu tatlının üzerine pudra şekeri serpiliyor, gülsuyu ve gelincik ile lezzetine lezzet katılıyor. Yemesi son derce keyifli ve çok hafif olan bu tatlı benim favorilerimden. Sonuç olarak benden yine yüksek puanlar almayı başaran yerlerden biri burası.

LEZZET FİYAT- KALİTE AMBİYANS HİZMET
SÜHA 10 9 9 9
NURİ 9 10 9 9

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× sekiz = 72