Has Kırım Çibörekçisi 8,8/10

28 haziran 2012 Perşembe günü akşam yemeği için HAS KIRIM ÇİBÖREKÇİSİ’ne gitmeye karar verdik.

Adres: Atalar cad. No:20 Opera tramvay yolu – ESKİŞEHİR

Telefon: 0(222) 234 9971

Süha: Yine bir lezzet durağına birlikte uğradık Nuri. Has Kırım Çibörekçisi ile ilgili izlenimlerin neler oldu?  Mekan nasıldı?

Nuri: Oldukça güzel buldum.  Eskişehir’i bilmeyenler çarşı tramvay durağından opera yönüne giden tramvayı kullanabilirler. Mekan iki katlı ve oldukça geniş. Üst katı da son derece güzel dekore edilmişti. Böyle bir ortamda yenilen çiböreğin insana ayrı bir zevk vereceğini düşünüyorum.

Süha: Ben de mekanı beğendim. Nerede olduğunu bilmeyenler için çarşı tramvay durağına 15 dakika yürüyüş mesafesinde olduğunu söyleyebilirim. İç mekanı oldukça ferah. Üst kat ise alt kattan daha geniş ve otantik döşenmiş. İç mekanda duvarları güzel fotoğraflar ve resimler süslemiş. Genel olarak güzel ve kaliteli bir mekan.

Süha:  Gelelim lezzetine…

Nuri: Çiböreklerin tanesi Has Kırım Çibörekçi’sinde 1tl ve bir porsiyonda 5 tane bulunuyor. Ben iki porsiyon yedim. Çibörekleri son derece lezzetli buldum. Sunum güzeldi. Bir porsiyondaki çiböreklerin hepsini önünüze getirip soğutmak yerine önce 3 tanesini, tabağınız boşalınca da gerisini getiriyorlar. Bu düşünülmüş bir hizmet şekli. Son derece gerekli ve başarılı buldum.  Yeri gelmişken malzeme kalitesinin üst düzey olduğunu söylemeliyim. Çiböreklerin yanında hafif acılı, çok hoş bir sos da getiriyorlar. Çiböreklerle güzel bir uyum içindeydi.

Süha:  Öncelikle ince düşünülen detayları ben de senin gibi çok beğendim. Önce 3 tane gelmesi sonra geri kalanlarının gelmesi güzeldi. Yanındaki acı sos çok lezzetliydi. Sipariş verdikten sonra 4 dakikada masamızda olan çibörekler oldukça sıcak ve lezzetliydi. Yağ tuz oranı tam yerindeydi. Çok kaliteli malzeme kullanıldığını anladım. Kokusu nefis ve çıtır çıtır olan bu lezzetli çibörekleri dakikalar içinde bitirdim.  Fiyatı uygun.

Bakalım Has Kırım Çibörekçisi bizden kaç puan aldı

LEZZET FİYAT-KALİTE AMBİYANS HİZMET
SÜHA 10 10 8 8
NURİ 9 9 8 8

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× beş = 25