YEMEKLER VE PUANLAR

Not: Gideceğimiz yerlere önceden haber vermiyor, gittiğimizde de herhangi bir bildirim yapmıyoruz. Değerlendirmelerimizde adaletsizlik olabileceği için, davet üzerine hiçbir mekana gitmiyoruz. 

Puanlarımızı, lezzet, fiyat-kalite, ambiyas ve hizmetten oluşan 4 kategori üzerinden 10 puanlık sisteme göre vermekteyiz.

Yemek bir tutkudur. Yapması da yemesi de ayrı bir keyif verir. Türkiye’de yemek kültürünün zenginliğini az çok görmüş ve tecrübe etmiş bizler, bu tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaya karar verdik. Bir şehirde en güzel yemeklerin nerede yendiği her zaman merak konusu olmuştur. Hiç bilmediğimiz bir şehirde en iyi yemekleri yiyebilmek için kimi zaman tanımadığımız insanlara, kimi zamansa şansımıza ya da içgüdülerimize güvenmişizdir.

Çoğumuz, dışarıdan hoş ve temiz görünen mekanlara büyük umutlarla girip hayal kırıklığı içinde çıkmanın nasıl bir duygu olduğunu iyi biliriz. Verdiğimiz paraya mı midemize mi acısak diye hayıflanırken bir daha aynı kötü anıyı tecrübe etmemeyi dileriz.
Karşıdan bakıldığında öyle pek de umut vermeyen ancak içine girdiğinizde lezzeti ile sizleri şaşırtan mekanlar da yok değildir.
Nasıl ki gösterişli tabelalar ve pahalı masa sandalyelerle donatılmış bir restaurantın çok lezzetli yemekler yenilecek bir yer olduğuna karar vermek yanlışsa, aynı şekilde mütevazi mekanların da lezzet bakımından zayıf olduğuna inanmak yanlıştır.

Dışarıda yemek yerken karşılaştığımız en önemli sorunlardan biri de maalesef ki hizmet kalitesindeki düşüklüktür. Özensizce hazırlanmış masalar, iştahınız kapanana kadar gelmeyen yemekler, tabağı masaya çarpıp giden bezgin garsonlar… Hiçbirimiz bu tarz görüntülerle karşılaşmak istemeyiz, böyle bir ortamda hiç bulunmamak için de elimizden geleni yaparız. Amacımız sadece karın doyurmak, beslenmek değilse; yemeğiyle, servisiyle, temizliğiyle, güleryüzüyle, bütün olarak kaliteli bir mekan bulmak isteriz.

Lezzete tutkuyla bağlanmış bizler, Eskişehir’de en güzel yemeklerin nerede yeneceği sorusuna cevap aramaya çalışacağız. Ticari bir amaç gütmeksizin, gideceğimiz yerlere haber vermeksizin; Eskişehir’de yemek yiyeceğiz ve izlenimlerimizi sizlere aktaracağız. Ne derecede tatmin olduğumuzu, mekanı-her yönüyle-nasıl bulduğumuzu, ne kadar ödeyip ne kadar doyduğumuzu, kısacası yediğimiz yemekle ilgili tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


1 × = iki