Aziz Köfte & Adana 8,3/10

13 Aralık 2013 Cuma günü Aziz Köfte & Adana’ya gittik

Adres: Osmangazi Mah.Basın Şehitleri Cad.TMO Çelik silolar karşısı Kemer Sok. NO:85 Eskişehir

Telefon: 0222 226 55 33

Aziz Köfte & Adana

Süha: Bugün akşam yemeğimizi, açıldığı ilk günlerde geniş otoparkı ile dikkat çeken ve çok sık önünden geçtiğimiz Aziz Köfte & Adana’da yemeye karar verdik. Gerçekten büyük ve özenli bir otopark bölgesi ayrılmış. Pek alışık olmadığımız bir özellik bu. Ve çok hoş bir özellik bir işletme için otopark. Ayrıca yazın açık havada yemek yemek isteyenler için bahçe de güzel dekore edilmiş.

Aziz Köfte & Adana

Daha içeri girmeden bu detaylar yüzümüzü güldürdü. Kapıda karşılanmak da bizi memnun etti. İç dekorasyona da çok önem verilmiş. Ciddi emek ve para harcanmış. Adından da anlaşıldığı gibi ben köfte istedim. Sevgili Nuri’nin adanasından da tatmak şartıyla. Ortaya bir ezme bir de piyaz istedik.

Aziz Köfte & Adana

Siparişlerden önce gelen küçük iştah açıcılar, her zaman beni mutlu etmiştir. Burada da yemeklerimizden önce gelen kızarmış ekmekler, tereyağı, salça ve turşu tabağı lezzetli bir başlangıç oldu.

Aziz Köfte & Adana

Kısa bir süre sonra da yemeklerimiz geldi. Son zamanlarda yediğim en güzel köfte ve adanayı burada yedim. Herkesin köfte kriteri farklıdır mutlaka, ancak benim sevdiğim köfte lezzeti işte böyle.

Aziz Köfte & Adana

Bıçakla kesilecek kadar sert, lezzetli ve aromatik olmalı. Adananın lezzeti de oldukça yerindeydi. Yağ ve et oranı oldukça başarılı geldi bana. Çalışanların güler yüzlü ve misafirperver yaklaşımları da bizi memnun etti.

Aziz Köfte & Adana

Sen ne düşünüyorsun Nuri?

Nuri: Bugünkü akşam yemeğimizde Aziz’e konuk olduk. Aziz Köfte ve Adana senin de dediğin gibi bir süredir önünden geçtiğimiz fakat fırsatını bulup da ziyaret edemediğimiz bir lezzet durağıydı.

Aziz Köfte & Adana

Aziz’e girdiğimde ilk düşündüğüm şey Aziz Köfte’nin, köftecilerin genel konsepti göz önüne alındığında oldukça iyi dizayn edilmiş bir mekan olduğuydu. Havanın da durumuna bağlı olarak müşterilerine iç mekana alternatif bir oturma düzeni de sunan Aziz Köfte’de güler yüzle karşılandıktan sonra iştahımız iyice arttı.

Aziz Köfte & Adana

Köfte konusunda oldukça seçici davranan Süha’nın özellikle köfte sipariş etmesini istedikten sonra kendim de bir adana istedim. Her zaman yaptığımız gibi farklı lezzetleri bu kez de paylaştık. Böylelikle adanaya ek olarak köftelerden de tatma imkanı buldum.

Aziz Köfte & Adana

Böylesi keyifli bir akşamı daha da güzel yapmak için, bir ezme ve bir piyazla masamızı ve gözlerimizi zenginleştirdik. Siparişlerimizi beklerken de turşu ve kızarmış ekmekle yavaş bir başlangıç yaptık.

Aziz Köfte & Adana

Köftelerin ve adananın lezzetinden memnun kaldığımı söylemeliyim. Mekanın iç fotoğraflarının çekimi konusunda bir uzlaşı sağlayamadığımız için iç mekan fotoğraflarına yer vermedik. Fakat mekanın dekorasyonunu ortalamanın bir hayli üstünde buldum.

Aziz Köfte & Adana Aziz Köfte & Adana

LEZZET FİYAT-KALİTE AMBİYANS HİZMET
SÜHA 8,5 8 9,5 8
NURİ 7,5 8 9 8

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× 1 = dört