Abdüsselam Balaban 7,9/10

Abdüsselam Balaban

12 Haziran 2013 Çarşamba günü Abdüsselam Balaban’a gittik

Adres: Arifiye Mh. Belediye Sk. 63/7 Eskişehir Büyükşehir belediye arkası

Telefon: 0 222 231 1444

Web: http://www.balabankebap.com.tr

Abdüsselam Balaban

Süha: Sevgili Eskişehirli dostlarımız, bugün  Abdüsselam Soyarık’ın 1938’de kurduğu ve o tarihten bu yana lezzetini hiç kaybetmeyen çok özel bir yere konuk olduk.  Ben yıllardır önünden defalarca geçmişim ve çok dikkat etmemişim buraya. Büyükşehir belediyesinin tam arkasında bir pasajın içerisinde kalıyor. Oldukça merkezi bir yerde olan Abdüsselam balabanda Eskişehir’in en lezzetli etlerini tatmak mümkün. Özel etler, özel pişirme teknikleri ile usta ellerde adeta lokum gibi olmuş.

Ben  bir porsiyon balaban yedim. Çok doyurucu ve lezzetli bir seçimdi . Genelde balabanda sadece köfte servis ediyorlar.  Abdüsselam balabanda köftenin yanında, şişte pişen etler de tabağı zenginleştirmiş. Pideler tabağın altına dizilmiş. Üzerine tereyağlı ve salçalı sos gezdirilmiş. Bu sos pideleri ıslatırken etin de lezzetine lezzet katmış.

Abdüsselam Balaban

Eskişehir’de yaşayan insanları şanslı saymak için onlarca nedenden biri de Abdüsselam balaban bence. Güler yüzlü çalışanlara da buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

IMG_1597

Nuri: Abdüsselam Balaban, hem Eskişehirliler hem de Eskişehir dışından gelen pek çok insan tarafından sevilen, rağbet gören bir mekân. Abdüsselam Balaban’ı merak edip de uzun yollardan gelenleri gördükten, duyduktan sonra iştahımız biraz daha arttı.

IMG_1603

Abdüsselam Balaban, Eskişehir Belediyesi’nin arkasında bulunan bir iş hanının içinde yer alıyor. Tramvay ile Belediye durağında inecek olan meraklılar, beş dakikalık bir yürüyüşten sonra Abdüsselam’a ulaşabilirler.

Abdüsselam Balaban

Biz Abdüsselam’ın meşhur balabanından sipariş ettik. Çok geçmeden görkemli balabanlarımız masamıza geldi. Burada karşılaştığımız balaban kendine has tarzı olan bir lezzet öncelikle bunu belirtmeliyim. Herhangi bir başka yerde yiyeceğiniz balabanlardan tarz olarak farklı nitelikte. Farklılıklar arasında sos, yağ miktarını, köfte ve etlerin sunum şeklini söyleyebiliriz. Abdüsselam’ın etleriyse, son derece iyi terbiye edilmişti. Etleri ve köfteleri yerken zevk aldığımı belirtmeliyim.

Abdüsselam Balaban

LEZZET FİYAT – KALİTE AMBİYANS HİZMET
SÜHA 8,5 9,5 6 8
NURİ 8 8,5 7 8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


8 − = dört